Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejdůležitější je - mít se rád. Nejedná se o sebestřednost, jak by se mohlo zdát. Je to základ, na kterém se dá stavět. Když se budu mít rád, nenechám si ubližovat. Když se budu mít rád, budu umět pochopit druhé. Když se budu mít rád, budu mít rád i své tělo a přestanu z něj dělat popelnici a tak podobně wink. Upoutala mne krátká úvaha režiséra, komika a hudebního skladatele Charlese Chapline, kterou napsal ku příležitosti svých 70. narozenin 16. dubna 1959.

CHARLES CHAPLIN  - PROSTÝ KOMIK

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, dokázal jsem poznat, že psychická bolest a utrpení je pro mne jen varováním, abych nežil proti své vlastní pravdě.
Dnes vím, že se tomu říká  - BÝT PRAVDIVÝ.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem jak moc druhého zahanbuje když mu vnucuji svá přání, ačkoli vím, že na to není vhodná doba, ani na to není ten člověk připravený, i kdybych tím dotyčným byl já sám.
Dnes vím, že se tomu říká  - SEBEÚCTA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem toužit po jiném životě a dokázal vidět, že všechno kolem mně je výzvou k růstu.
Dnes vím, že se tomu říká - ZRALOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, že vždycky a při každé příležitosti jsem ve správný čas na správném místě a že všechno, co se děje je správné. Od té doby jsem mohl být klidný.
Dnes vím, že se tomu říká - VYROVNANOST.

Když jsem začal milovat sám sebe, přestal jsem se okrádat o volný čas a dělat velkolepé plány do budoucna. Dnes dělám jen to, co mě baví a působí mi radost, co miluji a co potěší mé srdce, dělám to po svém a svým vlastním tempem.
Dnes vím, že se tomu říká  - POCTIVOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, zbavil jsem se všeho, co pro mě nebylo zdravé.
Jídla, lidí, věcí, situací, a především toho, co mě neustále stahovalo dolů, pryč ode mě samotného.
Zpočátku jsem to nazýval zdravým egoismem.
Dnes však vím, že to je - SEBELÁSKA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem chtít mít vždycky pravdu. Tak jsem se méně často mýlil. 
Dnes vím, že se tomu říká  - BÝT PROSTÝ.

Když jsem skutečně miloval sám sebe, nechtěl jsem už žít dál minulostí a starat se o svou budoucnost.
Teď žiji už jen v tom okamžiku, kde se koná VŠECHNO. Tak dnes prožívám každý den a říkám tomu - DŮKLADNOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, uvědomil jsem si, že ze mě mé myšlení může dělat ubohého a chorého člověka. Když jsem však povolal na pomoc sílu svého srdce, dostal rozum významného partnera.
Tomu spojení říkám dnes  - MOUDROST SRDCE.

Nemusím se už obávat sporů, konfliktů a problémů se sebou samým a s ostatními, protože dokonce i hvězdy se spolu někdy srazí a vzniknou tak nové světy.
Dnes vím, že  - TO JE ŽIVOT.

Za sebe si dovolím doplnit jeden pojem VDĚČNOST. Za vše co máme aniž si to mnohdy uvědomujeme, za každý den a příležitosti, které k nám přichází a za to, že tady jsme a můžeme se učit, tvořit, inspirovat, prostě žít.

* * *

 

 

 

 

 

 
 


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2024 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 150585
Měsíc: 1576
Den: 76